DIAGNOSTYKA HPV
Badania pobierane są w trakcie badania ginekologicznego.
WYKRYWANIE ZAKAŻENIA WIRUSEM HPV (Human Papilloma Virus - Wirus Brodawczaka Ludzkiego)
RAK SZYJKI MACICY JEST DRUGĄ
POD WZGLĘDEM CZĘSTOŚCI PRZYCZYNĄ ŚMIERCI KOBIET Z POWODU NOWOTWORÓW ZŁOŚLIWYCH - WCZEŚNIE ZDIAGNOZOWANY JEST WYLECZALNY.
Stosowany w laboratorium Nucleagena test jako jedyny w Polsce wykrywa aż 33 najczęściej występujące genotypy wirusa HPV (typy: 6, 11, 13, 16, 18, 30, 31,32,33, 34, 35, 39, 40, 42, 43, 44, 45, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 61, 62, 64, 66, 67, 68 i 69).
Nasz test jest jedynym zestawem z certyfikatem CE przeznaczonym do detekcji onkogennych genotypów HPV (16, 18,31,33,35,52,58 i 67) oferowanym na polskim rynku. Test został opracowany według Europejskiej Dyrektywy Diagnostyki In Vitro 98/79/EC, zgodnie z najwyższym i standardami jakości (ISO 9001 i ISO 13485). Nowoczesna technologia Real-Time PCR stosowana w naszym teście, umożliwia jednoczesne podanie wyniku ilościowego. Wiedza o liczbie wykrytych w próbce cząsteczek wirusa jest bardzo przydatna w wyborze sposobu leczenia zakażenia i monitorowaniu choroby.
Wczesna i dokładna identyfikacja typów wirusa HPV zarówno wysoko jak i niskoonkogennych umożliwia prawidłowe leczenie i profilaktykę choroby. Zakażenie którymkolwiek z wysokoonkogennych typów wirusa HPV stwarza wysokie ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej.
Nasz test jest jednoetapowy - już podczas jednej wizyty lekarskiej możesz zbadać się pod kątem obecności wirusa HPV. Pobranie materiału nie różni się od standardowego badania cytologicznego.
Chcesz wiedzieć więcej?
Na internetowym portalu www.test-hpv.pl
-
znajdziesz informacje na temat diagnostyki i leczenia wirusa HPV,
-
uzyskasz odpowiedzi eksperta na nurtujące Cię pytania,
-
wyszukasz gabinety, w których wykonasz test,
-
zapoznasz się z opiniami pacjentów,
-
poznasz zalety naszego testu,
-
zakupisz zestaw pobraniowy.
RAK SZYJKI MACICY A ZAKAŻENIE WIRUSEM HPV
Kto powinien sprawdzić, czy jest zakażony wirusem HPV?
-
Test wykrywający zakażenie wirusem HPV powinien wykona każdy, kto rozpoczął życie płciowe, niezależnie od liczb partnerów i stosunków, a nawet wieloletnich okresów abstynencji seksualnej.
-
Wykonanie testu jest zalecane także mężczyznom mającym w życiu więcej niż jedną partnerkę, którzy troszczą się o stan zdrowia obecnej lub przyszłej partnerki.
-
Najwłaściwsze jest wykonywanie badania w kierunku zakażenia wirusem HPV corocznie u wszystkich kobiet po 30 roku życia podobnie jak badań cytologicznych.
Szczególne wskazania do wykonania testu w kierunku zakażenia wirusem HPV:
- nawracające stany zapalne dróg rodnych,
-
planowana ciąża - wirus HPV jest stwierdzany w ok. 20g tkanek po poronieniach,
-
ciąża - zakażenie dróg rodnych wirusem HPV może zostać przeniesione na dziecko i wywołać u niego nawrotów brodawczakowatość krtani,
-
kontrola leczenia "nadżerek" lub brodawek,
-
kilkuletnie stosowanie antykoncepcji hormonalnej,
-
stosowanie wkładki domacicznej (spiralki) z towarzyszącymi stanami zapalnymi,
-
nawracające i przewlekłe zapalenie cewki moczowej,
-
nawracające zapalenia żołędzia lub napletka u mężczyzn,
-
jeśli planujesz szczepienie przeciwko wirusowi HPV.
Dlaczego trzeba wykonać test w kierunku zakażenia wirusem HPV?
- Test molekularny HPV w połączeniu z badaniem cytologicznym jest dużo bardziej czuły i dokładny w ustaleniu obecności choroby, niż sama cytologia.
- Test HPV pozwala wyjaśnić niejasny wynik cytologiczny, umożliwia poszerzenie diagnostyki zmian zapalnych o niejasnej etiologii, a także pozwala na monitorowanie leczenia.
- Test wykrywa 33 genotypy wirusów HPV, w tym 8 typów wysokoonkogennych, które są najważniejszym czynnikiem rozwoju raka macicy oraz 4 typy przeciw którym możesz się zaszczepić.
- Jednocześnie można przyjąć, iż w przypadku niewykrycia zakażenia wirusem HPV szansa na rozwój zmian mogących powodować raka szyjki macicy w ciągu najbliższvch 2 lat od daty badania jest bliska zeru.